Az egyik debreceni facebook csoportban osztottak meg képeket arról, ahogy egy debreceni pad darabjai szanaszét hevernek a járdán. 

A hozzászólók között többen is megjegyezték, hogy ott rendszeresen hajléktalanok szoktak tanyázni és valaki talán őket unhatta meg vagy egyszerűen csak túltengett benne a tesztoszteron.

 „Engem is zavarnak a hajléktalanok de ez eszembe nem jutna. B*k ki magammal is, hogy szétverem azt a buszmegállót, ahová minden nap odatelepednek?” – írta valaki. 

Mások szerint különböző bódító szereket/italokat fogyasztó, magukat ettől erősnek érző személyek tettek kárt az utcabútorban, mert azok nem ütnek vissza. 

Egy hozzászóló pedig arra tippelt, hogy tüzelőnek akarták elvinni a padot, csak megzavarták a tolvajokat.

Egyvalaki pedig felvetette a lehetőséget, hogy az ülőalkalmatosság az Ikeából származik, és most rakják össze…